Jaką rolę odgrywa odżywianie w okresie jesiennym?

Jesień to dosyć przygnębiający okres. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają wychodzeniu na dwór, co powoduje, że mamy ochotę siedzieć w domu przed telewizorem. Chodzimy przemęczeni i ospali.

Trzeba jednak wiedzieć, że ważną rolę w okresie jesiennego przesilenia odgrywa odpowiednie odżywianie. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio zbilansowana dieta może mieć kolosalny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jesień to szczególny okres, kiedy trzeba zwrócić uwagę na to, co znajduje się na naszych talerzach.

W lecie organizm przyzwyczaił się do dużej ilości sezonowych warzyw i owoców, które dostarczają organizmowi witaminy. Ponadto w ciepłe dni chętniej jemy posiłki lekkostrawne, rezygnujemy ze słodkich i słonych przekąsek. Jesienią jest wręcz odwrotnie.

Pogoda za oknem i złe samopoczucie powoduje, że jemy duże i tłuste posiłki. Wieczory przed telewizorem sprawiają, że sięgamy po czekoladę, chipsy czy gazowane napoje. Do tego brak sezonowych owoców i warzyw skutkuje tym, że nasza dieta jest uboga w witaminy i minerały.

To z kolei przekłada się na przemęczenie, słabsze włosy, paznokcie, ospałość, niską odporność na infekcje i wirusy.

www.swietlowki-led.com.pl