Nie daj się jesiennej chandrze!

Lato to okres kiedy większą część czasu spędzamy na powietrzu. Wybieramy się na spacery, jeździmy na rowerze, przesiadujemy w parku.

To sprawia, że czujemy się lepiej, ponieważ słońce wyzwala w nas endorfiny. Gdy dołączamy do tego aktywność fizyczną, poziom hormonu szczęścia w naszym organizmie jest wysoki.

Niestety, wraz z nadejściem jesieni i zmianą pogody brakuje nam motywacji by wyjść z domu. Pochmurne niebo, deszcz i niska temperatura sprawia, że mamy natychmiast ochotę zaszyć się pod kocem lub pójść spać.

Jednakże trzeba wiedzieć, że ruch na świeżym powietrzu jest skutecznym sposobem na jesienne przesilenie. Warto zatem choćby kilka razy dziennie wychodzić na spacer, nawet na kilka minut.

Możesz postanowić, że każdego dnia będziesz chodzić po zakupy do sklepu trzy ulice dalej. Z pewnością po tygodniu zobaczysz, że Twoje samopoczucie jest lepsze, bo więcej czasu spędzasz na świeżym powietrzu.

Ważne jest, aby się ciepło ubrać i zabrać parasol. Jeżeli nie pada, nic nie stoi na przeszkodzi, aby wybrać się na krótką wycieczkę rowerową czy pobiegać w pobliskim lesie.

Ruch i świeże powietrze sprzyjają wydzielaniu się endorfin, czyli hormonów szczęścia, który pozytywnie wpływa na nasz nastrój.

www.edukacjadzieci.com.pl